Foto: Pu koprivničko-križevačka
U utorak, 16. studenoga, u prostorijama Grada Križevaca održana je debata na temu „PRIJAVITI ILI NE PRIJAVITI NASILJE U OBITELJI“. U debati su sudjelovali učenici Gimnazije „I. Z. Dijankovečkoga“, Srednje gospodarske škole i Srednje škole „Ivan Seljanec“ iz Križevaca, koji su kvalitetnim argumentima zastupali svoje skupine (afirmacijsku odnosno negacijsku). U debati je sudjelovalo ukupno 90 učenika, koji su odabrali devet učenika za negacijsku skupinu i devet učenika za afirmacijsku skupinu, odnosno predstavnike grupa (debatante). Debatu je kao stručna osoba u vidu moderatora vodila psihologinja Mira Soldić.
Nakon održane debate učenicima i prisutnim gostima u vidu završnih riječi obratili su se Sanela Štubelj – stručni suradnik Gimnazije „I. Z. Dijankovečkog“ Križevci, Vilibald Kovač – javna osoba, promotor kampanje, Dražen Magdić – policijski službenik za prevenciju u Uredu načelnika Policijske uprave koprivničko-križevačke, Marija Mraz – predsjednica Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice i Renata Glavica – psihologinja Obiteljskog centra Koprivničko-križevačke županije.
U srijedu 17. studenoga, u prostorijama Grada Đurđevca održana je također debata iste tematike. U ovoj debati su sudjelovali učenici Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva i Strukovne škole u Đurđevcu, njih ukupno 75 učenika. Oni su odabrali 11 učenika za negacijsku skupinu i 11 učenika za afirmacijsku skupinu, odnosno predstavnike grupa (debatante). Debatu je kao stručna osoba u vidu moderatora vodila psihologinja Mira Soldić.
Prije početka debate skupu se obratio gradonačelnik Grada Đurđevca Slavko Gračan. Uz podršku projektu, imenovani se fotografirao sa policijskim službenicima, nositeljima projekta pri Policijskoj upravi koprivničko - križevačkoj.
Nakon održane debate učenicima i prisutnim gostima u vidu završnih riječi obratili su se Jasna Horvat Vlahović – stručni suradnik Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Vilibald Kovač – javna osoba, promotor kampanje, Verica Rupčić – predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije, Dražen Magdić – policijski službenik za prevenciju u Uredu načelnika Policijske uprave koprivničko - križevačke, Marija Mraz – predsjednica Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice, Maja Vrbek – policijski službenik za maloljetničku delinkvenciju Policijske uprave i Renata Glavica – psihologinja Obiteljskog centra Koprivničko-križevačke županije.
Razlog održavanja debata, odnosno cilj istih, bio je razvoj kritičkog mišljenja o obiteljskom nasilju i potrebi njegovog prijavljivanja.